Aktualitet

‘Se pashë kush më donte të vdekur’/ Pse gënjeu në Polici Kei Piu? Para atentatit, debatoi me autorin, më pas mori ‘dhuratë’ 3 plumba

Mësohet se ndryshe nga se Kei Piu deponoi në Polici, se nuk e kishte identifikuar autorin, 23-vjeçari e ka ditur shumë mirë nga i kanë ardhur plumbat.
Featured image of article: ‘Se pashë kush më donte të vdekur’/ Pse gënjeu në Polici Kei Piu? Para atentatit, debatoi me autorin, më pas mori ‘dhuratë’ 3 plumba Kei Piu

ELBASAN-Detaje të reja kanë dalë nga atentati i mbetur në tentativë ndaj 23-vjeçarit Kei Piu, pronar i palestrës ‘Arena Fittnes’.

Mësohet se ndryshe nga se Kei Piu deponoi në Polici, se nuk e kishte identifikuar autorin, 23-vjeçari e ka ditur shumë mirë nga i kanë ardhur plumbat. I riu ka debatuar fillimisht me autorin e plagosjes dhe më pas ka marrë tre plumba prej tij. Po përse gënjeu Kei Piu? Kë dëshironte që të mbronte?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Një fuoristradë në lëvizje ka hapur zjarr ndaj ‘Range-t’ të 23-vjeçarit Kei Piu. Mësohet se i riu ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spital dhe ka deklaruar se nuk e ka identifikuar autorin. Policia ka nisur hetimet.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment