Aktualitet

Zbulohet dinamika e vrasjes në Astir, viktimën e thirrën në emër dhe i zbrazën plumbat në trup. Autorët qëlluan nga “Golf 6”

Dosja.al ka mësuar dhe dinamikën e ngjarjes dhe sipas dëshmitarëve mësohet se autoprët e kanë qëlluar nga një makinë. Ka qenë një vetutë, tip ‘Golf 6’ dhe kanë shkuar pranë lokalit ku ishte viktima dhe e kanë thirrur në emër.
Featured image of article: Zbulohet dinamika e vrasjes në Astir, viktimën e thirrën në emër dhe i zbrazën plumbat në trup. Autorët qëlluan nga “Golf 6” Vendi i krimit

TIRANË- Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e ndodhur në zonën e Astirit në Tiranë. Mësohet se një person 28 vjeç, i identifikuar si Vilson Tafçiu ka mbetuer i vdekur pasi është qëlluar disa herë me armë.

Dosja.al ka mësuar dhe dinamikën e ngjarjes dhe sipas dëshmitarëve mësohet se autoprët e kanë qëlluar nga një makinë. Ka qenë një vetutë, tip ‘Golf 6’ dhe kanë shkuar pranë lokalit ku ishte viktima dhe e kanë thirrur në emër.

Tafciu pasi ka dëgjaur që e kanë thirrur është çuar nga tavolina, ka dalë jashtë dhe aty ka gjetur vdekjen pasi është përballur me breshërinë e plumbave. Viktima para se të vrtiej ka qenë i shoqëruar me dy femra në tavolinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vilson Tafçiu Noka, 28 vjeçu ekzekutua mbrëmjen e sotme në orën 20:45 me breshëri plumbash. I riu është ekzekutuar nga disa persona që kanë qëlluar nga një makinë e llojit “Golfit 6”. Autorët e kanë thirrur në emër dhe e kanë qëlluar pasi Noka ka dalë nga lokali ku ishte nën shoqërinë e dy vajzave.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment