Politike

Dështimi i negociatave/ Ambasadori i Hungarisë: Jemi të zhgënjyer, Shqipëria ka një të kaluar europiane

Ambasadori i Hungarisë ka deklaruar se janë të zhgënjyer që nuk u hapën negociatat.
Featured image of article: Dështimi i negociatave/ Ambasadori i Hungarisë: Jemi të zhgënjyer, Shqipëria ka një të kaluar europiane Lorant Balla, ambasadori i Hungarisë në vendin tonë.

Shkodër- Ambasadori i Hungarisë në Shqipëri Lorant Balla, gjatë një fjalimi në Shkodër në lidhje me çështjen e mos-hapjes së negociatave me BE-në ka deklaruar se ndihen të zhgënjyer nga ky vendim.

“Jemi të zhgënjyer për mos hapjen e negociatave dhe që Shqipëria duhet të parë. Shqipëria ka një të kaluar europiane dhe histori europiane. Largimi nga vendi nuk është zgjidhje për Shqiptaret. Vetëm së bashku mund te zgjidhni problemet“, u shpreh ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dështojnë negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Më 18 tetor Donald Tusk konfirmoi se pas diskutimeve të gjata nuk vendos për një “PO”. Menjëherë pas vendimit Meta u shpreh se asgjë s’ka përfunduar dhe nuk duhet humbur shpresa. Ndërsa Hahn deklaroi se vendimi është një zhgënjim, BE nuk mbajti premtimin.

J.V/Dosja.al

Shto Koment