Sport

Dështaku James largohet për një shifër qesharake nga Reali, koronavirusi dëmton klubin

Problemi që klubet e interesuara kanë është rroga e tij, mbi 10 mln euro në sezon
Featured image of article: Dështaku James largohet për një shifër qesharake nga Reali, koronavirusi dëmton klubin James Rodriguez

James Rodriguez nuk do ta zgjasë më te Real Madrid. Tashmë nuk është vetëm Zinedine Zidane ai i cili nuk e preferon, por edhe presidenti Florentino Perez.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, vjet ishte i gatshëm të investonte fuqishëm për mesfushorin kolumbian, por ky i fundit shpresonte për një rikthim pozitiv në Madrid. Gjërat nuk shkuan mirë dhe tashmë ai duhet të largohet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duke marrë parasysh krizën e koronavirusit, Real Madrid kërkon vetëm 25 mln euro për ish-yllin e Monacos. Problemi që klubet e interesuara kanë është rroga e tij, mbi 10 mln euro në sezon.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment