Aktualitet

Dëshmia/ Flet xhaxhai i Roland Çepajt: U qëllua nga një makinë, ishte breshëri arme

Në një prononcim për mediat, xhaxhai i Rolandit ka thënë se ka dëgjuar breshëri nga një makinë për pak sekonda dhe më pas u largua me breshëri.
Featured image of article: Dëshmia/ Flet xhaxhai i Roland Çepajt: U qëllua nga një makinë, ishte breshëri arme Xhaxhai i Roland Shehaj

VLORË- Atentati që ndodhi në Vlorë mbrëmjen e sotme është parë nga shumë persona. Një prej dëshmitarëve të ngjarje ska qenë dhe xhaxhai i Roland Çepaj, i cili ka treguar të gjithë ngjajren si ka ndodhur.

Në një prononcim për mediat, xhaxhai i Rolandit ka thënë se ka dëgjuar breshëri nga një makinë për pak sekonda dhe më pas u largua me breshëri. “Dëgjova breshëri. Ka qenë brenda makinës ai që qëlloi. Ndaloi pak dhe ja dha bam bam, ishte qe qëlluar me brëshëri. Rolandin e kam djalin e vëllait”, u shpreh xhaxhai i të plagosurit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Atentat me armë në Vlorë. 2 persona kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Bashkimi”, ku është qëlluar në drejtim të Roland Çepajt dhe Nikollaq Çepaj që pak ditë më parë kishte dalë nga burgu. Policia po punon për zbardhjen e ngjajres së rëndë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment