Aktualitet

Dervishaj: Protestat nuk kishin lidhje me vrasjen e Rashës, do zbulojmë qëllimin e vërtetë

I ftuar në “Repolitix”, Dervishaj tha se ka nisur një hetim që do të nxjerrë përfundimin se për çfarë u bënë vërtetë këto protesta.
Featured image of article: Dervishaj: Protestat nuk kishin lidhje me vrasjen e Rashës, do zbulojmë qëllimin e vërtetë Albert Dervishaj

TIRANË– Zëvendës Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Albert Dervishaj u shpreh me bindje se protestat që përfshinë të gjithë vendin nuk kishin lidhje me vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë.

I ftuar në “Repolitix”, Dervishaj tha se ka nisur një hetim që do të nxjerrë përfundimin se për çfarë u bënë vërtetë këto protesta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Protestat nuk kanë lidhje me ngjarjen. E vetmja protestë që ne kemi qëndruar kokëulur ndaj protestuesve ishte dita e parë. Ditën e parë mund të faleshe çfarëdolloj reagimi. Dëshiroj të falenderoj, babain e të ndjerit i cili na ka pritur disa herë. Kryeministrin, ministrin e brendshëm dhe ka mbajtur një qëndrim fisnik ndaj policisë. Deklaratat e tij në media kanë qenë për të ruajtur një ekuilibër të rendit publik. Strukturat e inteligjencës në policinë e shtetit, janë duke punuar dhe identifikuar edhe për qëllimin e protestave. Po punohet për këtë gjë. Një pjesë e të arrestuarve po pyeten. Veçoria më negative ishte përfshirja e të miturve në kundërshtim me Konventën për të Drejtat e Njeriut. Ne kemi hequr mundësinë e e shkatërrimit të pronës publike nga protestuesit. U futën në rresht të parë të miturit,”- tha Dervishi.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment