Bota

Dërgon Gardën Kombëtare në Minneapolis,  Donald Trump kërcënon protestuesit: Janë të përgatitur për…

Këtë e ka bërë me dije vetë presidenti duke thënë se ata janë  plotësisht të përgatitur.
Featured image of article: Dërgon Gardën Kombëtare në Minneapolis,  Donald Trump kërcënon protestuesit: Janë të përgatitur për… Donald Trump dhe pamje nga protesta

SHBA- Presidenti amerikan Donald Trump ka kërcënur protestuesit e dhunshëm në qytetin e Minneapolis duke dërguar Gardën Kombëtare. Këtë e ka bërë me dije vetë presidenti duke thënë se ata janë  plotësisht të  përgatitur.

“Ata janë plotësisht të përgatitur. Vdekja e George Floyd nuk do të kishte shkuar kot. Respektoni kujtimin e tij,” shkruan Trump në rrjetet sociale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prej tre ditësh, që nga vdekja e një qytetari me ngjyrë gjatë arrestimit nga policia ku kjo e fundit  eka lënë të vdekur duke i vendosur këmbën në fyt, qyteti nuk ka gjetur qetësi. Qytetarët janë ngritur në këmbë duke shkatërruar dyqane dhe instutucione.

Postimi i Donald Trump

(A.K.dosja.al)

Shto Koment