DiasporaRajoni

Deputetja nga Kosova dënon sulmin në Palestinë nga Izraeli: Ata janë jetimët e pambrojtur të botës së vdekur demokratike  

Në një postim në Facebook, Murtezi ka shkruar se palestinezët janë janë jetimët e pambrojtur të botës së vdekur demokratike.
Featured image of article: Deputetja nga Kosova dënon sulmin në Palestinë nga Izraeli: Ata janë jetimët e pambrojtur të botës së vdekur demokratike   Shperthimet ne Gaza

KOSOVË- Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Labinota Demi-Murtezi ka dënuar sulmin në e izraelitëve në Palestinë. Në një postim në Facebook, Murtezi ka shkruar se palestinezët janë janë jetimët e pambrojtur të botës së vdekur demokratike.

“Palestina dhe palestinezët, jetimat e pambrojtur të “botës së vdekur demokratike”.#FreePalestine”, ka shkruar Demi-Murtezi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi

Lufta mes Izraelit dhe Palestinës, është shkaktuar për shkak të territorit të Rripit të Gazës. Rripi i Gazës qeveriset nga Palestina, ndërkohë që Izraeli pretendon se është zonë e tij. Mbrëmjen e kaluar rreth 250 raketa u lëshuar drejt Jeruzalemit, ku mbi 20 persona humbën jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment