Politike

“Deputetja ka nevojë për ndihmë”, gazetarja Esiona Konomi apel për drejtshkrimin e Aurora Marës (Foto)

Në një status në rrjetet sociale me ironi, Konomi shkruan se deputetja Aurora Mara ka nevojë për ndihmë pasi nuk ka shkruar ashtu siç duhet shumicën e fjalëve.
Featured image of article: “Deputetja ka nevojë për ndihmë”, gazetarja Esiona Konomi apel për drejtshkrimin e Aurora Marës (Foto) Esiona Konomi dhe Aurora Rama

TIRANË– Ditën e sotme deputetja Aurora Mara ka bërë një status në rrjetet sociale ku shkruan mbi mbylljen e sesionit parlamentar.

Ajo që bie në sy është mënyra se si Mara i ka shkruar shumicën e fjalëve, pa –ë, në fund, gjë që ka tërhequr vëmendjen e gazetares Esiona Konomi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një status në profilin e saj në Facebook, Konomi shkruan se deputetja ka nevojë për ndihmë, duke ripostuar kështu statusin e deputetes Mara dhe duke i rrethuar fjaët që ka shkruar gabim.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment