Politike

Deputetja e PS-së në zi! Vilma Bello humb të vëllanë, nuk i mbijetoi sot sëmundjes së rëndë: Prehu në paqe ti, njeriu ynë i veçantë

Lajmin e hidhur e ka bërë publik zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Koçi i jep lamtumirën Bellos.  
Featured image of article: Deputetja e PS-së në zi! Vilma Bello humb të vëllanë, nuk i mbijetoi sot sëmundjes së rëndë: Prehu në paqe ti, njeriu ynë i veçantë Vilma dhe Drini Bello

TIRANË– Vilma Bello, deputetja e Partisë Socialiste, është në zi. Mësphet se Bello, ka humbur të vëllanë, Drini, në moshën 50-vjeçare, pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë.

Lajmin e hidhur e ka bërë publik zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Koçi i jep lamtumirën Bellos.  

Lamtumirë o njeri i rrallë! Lamtumirë Drini Bello!”- shkruan Petro Koçi. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe vetë deputetja ka shprehur dhimbjen e saj për këtë humbje.

Te dashur miq, Hidherimi dhe dhimbja jone per humbjen e Drinit, babait, bashkeshortit, birit, vellait tone te vecante jane te pafjala. Duke respektuar gjithe miqesine e respektin e miqve e familjareve per Drinin tone te mire, si dhe perr shkak te situates, dita sot do jete familjare. Neser, data 12 gusht, nga ora 9:00 – 12:00 do te jemi te shtepia funerale “Alba”, per t’i dhene lamtumiren e fundit Drinit te buzeqeshur ne shpirt e mendim! Prehu ne paqe ti, njeriu yne i veçante!”- shkruan Bello në një status. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment