Rajoni

Deputeti i Kosovës, Haxhi Shala reagon pas shkarkimit të djalit të tij si Konsull në Pragë: Fundërrinat janë ngjitur në kulmin e shtetit

Haxhi Shala me anë të një postim në Facebook, ku ai i ka uruar dhe ditëlindjen e djalit të tij, ka përmenduar dhe vendimin e Osmanit për shkarkimin nga posti, ku e ka quajtur atë me nënkuptim fundërrin.
Featured image of article: Deputeti i Kosovës, Haxhi Shala reagon pas shkarkimit të djalit të tij si Konsull në Pragë: Fundërrinat janë ngjitur në kulmin e shtetit Haxhi Shala dhe Flakron Shala

PRISHTINË -Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala ka reaguar pas vendimit të presidentes në detyrë Vjosa Osmani për shkarkimin e katër konsujve, ku në në mesin e të cilëve është edhe djali i tij Flakron Shala, i cili ishte emëruar Konsull i Përgjithshëm në Pragë të Çekisë. Me anë të një postim në Facebook, ku ai i ka uruar dhe ditëlindjen e djalit të tij, ka përmenduar dhe vendimin e Osmanit për shkarkimin nga posti, ku e ka quajtur atë me nënkuptim fundërrin.

“Flakron biri im kur ti linde para 25 vite unë jetoja refugjatin dhe Kosova lëngonte nga robëria serbe.Sonte kur ti Flakron dhe Kosova jeton lirinë, lirinë tënde dhe te Kosovës po e njollosin fundërrinat e ngjitura në kulmin e shtetit. Flakron flakro kudo qe je me dashurinë për atdheun tonë Kosovën! Urime ditëlindja,”-ka shkruar Shala.

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Haxhi Shala

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjollca Osmani, ditën e djeshme ka shfuqizuar dekretin për emërimin e Flakron Shalës si Konsull i Kosovës në Çeki. Lajmin e ka bërë të ditur vetë zyra e presidencës me një deklaratë për shtyp. Përveç dekretit të Flakëron Shalës, Osmani ka shfuqizuar edhe tre dekrete të konsujve të tjerë. Sakaq, Flakron Shala djali i deputetit të Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala është i njohur për publikun e Kosovës për kërcënimet dhe sharjet që i ka bërë të dashurës së të atit nëpërmjet Whats App-it.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment