DiasporaRajoni

Deputetes nuk i bën përshtypje sherri në Kuvend, Adriana Matoshi e filmon dhe e publikon përplasjen e kolegëve

VIDEO
Ajo po bënte video e më pas e drejton kamerën nga kolegët duke i incizuar ato. Deputetja bën video e më pas e poston atë në ‘Instagram’.
Featured image of article: Deputetes nuk i bën përshtypje sherri në Kuvend, Adriana Matoshi e filmon dhe e publikon përplasjen e kolegëve Foto nga Kuvendi i Kosoves

KOSOVËNë kuvendin e Kosovës ka pasur përplasje gjatë seancës së sotme mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe PDK’së, pas deklaratave të Ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvallës,

Kjo përplasje që ndodhi në kuvend nuk i ka bërë shumë përshtypje deputetes së rë të Kuvendit, Adriana Matoshit e cila është kapur nga kamerat gjatë sherrit.

Ajo po bënte video e më pas e drejton kamerën nga kolegët duke i incizuar ato. Deputetja bën video e më pas e poston atë në ‘Instagram’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prej ditësh, në Kosovës, kryediplomatja Donika Gërvalla është në shënjestër të sulmeve pasi akuzohet se ka qenë kundër luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, madje dhe se ka përkthyer dokumente për të fituar azil. Ndërsa sot në Kuvend ajo u shpreh se PDK ishte fajtore për krijimin e Gjykatës Speciale.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment