Politike

Denoncimi tek Berisha: Policia po më bën presion, donte të më merrte fëmijën në Komisariat. Kanë frikë se shikoj deputetin Çela që thyen karantinën

VIDEO
Sipas qytetiar atë nuk e lënë që të rri tek dera e shtëpisë, pais mund të shikojë deputetin Bujar Çela që thyen karantinën.
Featured image of article: Denoncimi tek Berisha: Policia po më bën presion, donte të më merrte fëmijën në Komisariat. Kanë frikë se shikoj deputetin Çela që thyen karantinën Policia në Lushnje
Përditësuar:

TIRANË- Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar sot një denocim të një qytetari, i cili shprehet se Policia dhunon qytetarin në Lushnje. Në mesazhin e qytetarit shkruhet se Policia ka tentuar që të marrë dhe fëmijët për t’i çuar në Komisariat. Sipas qytetiar atë nuk e lënë që të rri tek dera e shtëpisë, pais mund të shikojë deputetin Bujar Çela që thyen karantinën.

POSTIMI I BERISHËS

Nje histori çnjerezore e dhimbshme! Shikoni videon dhe lexoni motivin pse narkopolicia e keqtrajton qytetarin ne Lushnje. Sb Pershendetje Z.berisha, B K nga Lushnja jam. Uroj te jeni mir ju bashke me familjen. Po ju dergoj disa video, per presionin qe policies po kryen ndaj familjen some. Nuk eshte Hera e par qe po na ndodhin keto gjera, por kjo e fundit, eshte e padurushme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qe te merreshin dhe me femijet dhe me nenen time, 80 vjece, te cilen per pak ma varrosen. Keta me lan ne rrezik, qe nje sy e mbaj mbyllur dhe nje hapur, ne vend qe Policia te me ruaj per sherbimin qe i kam ber shtetit, ndaj krimineleve si Aldo bare, por Po tenton te marrin dhe femijet minoren ti cojn ne komisariat. J Zoti berisha kerkojn qe mos te rri te dera shpis, sepse kan frik se shoh deputetin Bujar Celen qe thyen karantinen kshu mendoj qe mund te jet. Sepse e kam 20 m larg nga shtepia ime. Ne thon futu brenda. Kur te gjith rrin jasht, mua me vijn perdite. Faleminderit. Respekte u lutem kerkoj ndihmen tuaj. Me respekte B K.

 (A.B. Dosja.al)

Shto Koment