Politike

Denoncimi i PD: 1 nga 3 pajisjet e testimit të ISHP është në punë, mbi 4000 tampone presin të analizohen

Hasa shprehet se ndërsa OBSH thotë se duhen sa më shumë testime, Edi Rama deklaron “vidhni” për aq kohë sa ka mbetur.
Featured image of article: Denoncimi i PD: 1 nga 3 pajisjet e testimit të ISHP është në punë, mbi 4000 tampone presin të analizohen

TIRANE– Ish-deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa ka publikuar një video në ‘Facebook’, ku shihet se OBSH rekomandon testime masive të popullatës për shkak të koronavirusit. Hasa shkruan më tej se në pajisjet e ISHP ka defekte, duke krijuar kështu bllokim.

Hasa shprehet se ndërsa OBSH thotë se duhen sa më shumë testime, Edi Rama deklaron “vidhni” për aq kohë sa ka mbetur.

Postimi i Hasës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

OBSH: Testoni,Testoni,Testoni!  RAMA: Vidhni,Vidhni,Vidhni! Situata agravohet çdo ditë sepse Edi Rama ka vetëm një mision të vjedhi ç’të mundet në aq kohë sa i ka mbetur! Edi Rama dhe Ogerta Manastirliu nga Marsi deri më sot nuk investuan në pajisje testimesh dhe sa herë pajisjet në ISHP kanë difekt si këto ditë, testimi pothuajse bllokohet. Vetëm 1 nga 3 pajisjet e testimit është sot në punë dhe mbi 4000 tampone presin të analizohen! Në Elbasan të premten ndërruan jetë 6 të sëmurë me Covid-19 nga të cilët 3 i njihja dhe vetë, por sipas Ogertës kishte vetëm 1 vdekje dhe vetëm 1 infektim të ri! Ky është krim dhe kriminelët e kanë vendin në burg! Tik-Tak Tik-Tak. 25 Prilli po afron!.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment