Politike

Denoncimi i fortë/ Ilir Meta: Lobit serb dhe atij pro rus në Uashington i intereson përplasja civile dhe destabilizimi në Shqipëri. Kam prova

Ai u shpreh se lobi serb dhe ai pro rus në Uashingtin janë të interesuar në përplasjen civile dhe në destabilizimin në Shqipëri.
Featured image of article: Denoncimi i fortë/ Ilir Meta: Lobit serb dhe atij pro rus në Uashington i intereson përplasja civile dhe destabilizimi në Shqipëri. Kam prova

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka bërë një denoncim të fortë mbrëmjen e sotme.

I ftuar në studion e “Opinion”, Meta tha se ka ‘klane’ që janë të interesuar në destabilizimin e shtetit shqiptar.

Ai u shpreh se lobi serb dhe ai pro rus në Uashingtin janë të interesuar në përplasjen civile dhe në destabilizimin në Shqipëri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti shtoi sek a edhe prova për këtë gjë dhe se do t’i bëjë publike në kohën e duhur. 

Lobi serb dhe ai pro rus ne Uashington i intereson perplasja civile dhe destabilizimi ne Shqiperi. Kam shume prova dhe dokumenta qe do i bej publike ne kohen e duhur. SMS qe u be publike sot do duket pa vlere ne raport me to. Do flas ne te ardhmen dhe ne kohen e duhur,”– tha Meta.

(f.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment