Aktualitet

Dënohet sërish Aleksandër Luca, akuzohet për përdhunimin e vajzës me aftësi të kufizuara, dënimit përjetë i shtohen edhe 15 vite burg

Mediat e huaja kanë raportuar se gjykata greke e ka dënuar të riun 15 vite, duke ia shtuar burgut përjetë.
Featured image of article: Dënohet sërish Aleksandër Luca, akuzohet për përdhunimin e vajzës me aftësi të kufizuara, dënimit përjetë i shtohen edhe 15 vite burg Eleni Topaloudi

GREQI- I riu shqiptar Aleksandër Luca dhe një 23-vjeçar në ishullin grek të Rodosit janë dënuar për përdhunimin e një vajze me aftësi të kufizuara.

Mediat e huaja kanë raportuar se gjykata greke e ka dënuar të riun 15 vite, duke ia shtuar burgut përjetë.

Prokuroria greke ka thënë se dënimi është dhënë në bazë dëshmisë që ka dhënë viktima për dhunën e ushtruar natën e 1 dhjetorit. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndër të tjera, prokuroi shtoi se  vajza nuk kishte aftësinë mendore që të raportonte menjëherë incidentin. Sakaqë i akuzuari shqiptar ka thënë se respekton vendimin e gjykatës por ka shtuar se ai e pëlqentë vajzën .

Burimi:.thetoc.gr

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment