DiasporaRajoni

Dendias takohet me ambasadoren e Shqiperisë, në fokus janë temat e bashkëpunimit dhe marrëdhënia e fqinjësisë

Ministria e Jashtme Greke e ka bërë të ditur këtë lajm në ‘Twitter’ ku ka shkruar se zyrtarët kanë diskutuar mbi forcimin e marrdhënieve midis dy vendeve.
Featured image of article: Dendias takohet me ambasadoren e Shqiperisë, në fokus janë temat e bashkëpunimit dhe marrëdhënia e fqinjësisë Dendias dhe Hajdaraga

GREQI-Nikos Dendias, Ministri i Jashtëm i Greqisë, ka zhvilluar një takim me ambasadoren e re të Shqipërisë, Luela Hajdaraga.

Ministri i Jashtëm Grek e ka bërë të ditur këtë lajm në ‘Twitter’ ku ka shkruar se zyrtarët kanë diskutuar mbi forcimin e marrdhënieve midis dy vendeve.

 

“Gjatë takimit, Dendias dhe Hajdaraga kanë diskutuar shtysën pozitive për bashkëpunimin dypalësh dhe forcimin e marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë me rastin e 50-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis dy vendeve”, thuhet në mesazhin e ministries.

(E.K/dosja.al)

Shto Koment