Sport

Dëmtohet Matthijs de Ligt, Holanda në ankth për “Euro 2020”

Dëmtimet problem shqetësues në repartin mbrojtës të portokallinjve. Pas mungesës së Van Dijk, ‘frikë’ edhe për një tjetër titullar
Featured image of article: Dëmtohet Matthijs de Ligt, Holanda në ankth për “Euro 2020”
Përditësuar:

HOLANDE – Shqetësim në kampin “portokalli” dhe trajnerin Frank De Bur. Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs De Ligt, ka braktisur stërvitjen pas një dëmtimi në stërvitje, duke i trazuar ujërat në kombëtaren e Holandës.

Shkalla e dëmtimit të mbrojtësit të qendrës nuk dihet ende, por zërat se në ndeshjen e nesërme ndaj Gjeorgjisë sa vinë dhe forcohen. Vitin e shkuar, në qendrën e mbrojtjes holandeze, me dëmtimin e Virgil Van Dijk të Liverpool, u krijuar një boshllëk i cili ende nuk është mbyshur.

Edhe në stërvitjen e parë të javës, mbrojtësi bardhezi De Ligt është ankuar për probleme muskulore, duke alarmuar kombëtaren e Holandës në prag të “Euro 2020”, kompeticion që ngre siparin javën e ardhshme, më 11 qershor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment