Sport

Dëmtimi, Mërgim Vojvoda rrezikon të mbesë gjatë jashtë fushës së futbollit

Mbrojtësi i djathtë “dardan”, raportohet nga klubi torinez, se ka nxjerrë shpatullën gjatë një rrëzimi në ndeshjen ndaj Milanit. Ende nuk është përcaktuar mënyra e kurimit të tij
Featured image of article: Dëmtimi, Mërgim Vojvoda rrezikon të mbesë gjatë jashtë fushës së futbollit

ITALI – Mbrojtësi i “dardanëve”, Mërgim Vojvoda, i cili u dëmtua në takimin ndaj kuqezinjve të Milanit, rrezikon të mbesë për një kohë të gjatë jashtë fushave të futbollit.

Provat, të cilave iu nënshtrua mbrojtësi i Torinos, pas dëmtimit të pësuar në minutën e 39-të të pjesës së dytë gjatë ndeshjes për Kupën e Italisë kundër Milanit, konfirmuan zhvendosjen e shpatullës së majtë. “Në ditët në vijim, – informon klubin i Torinos, në një shënim të saj, – do të vendoset për mënyrën dhe nevojën e një trajtimi kirurgjik ose konservativ të mbrojtësi Mërgim Vojvoda”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, skuadra “Granada” është përsëri në punë, pasi u eliminua nga Kupa e Italisë me penallti. Belotti dhe shokët e tij të skuadrës, do të kthehen nesër në “Filadelfia” për të vazhduar përgatitjen e tyre, në funksion të ndeshjes jashtëzakonisht delikate të së shtunës kundër Specias.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment