KRYESORET
Aktualitet

Delina Fico ‘sherr’ me sipërmarrësin Prenga në komente: Hedhje vreri me shumicë!

26 Janar 2022, 20:52 Nga DOSJA
Delina Fico ‘sherr’ me sipërmarrësin Prenga në

TIRANË– Delina Fico, bashkëshortja e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, e akuzuar nga ish-kryeministri Sali Berisha se merr miliona nga menaxhimi i 100 mijë dosjeve stok të gjykatave në Shqipëri është konfliktuar me kometuesit dhe sipërmarrësin Altin Prenga. Ky i fundit kishte bërë një status ironik në lidhje me numrin e njerëzve që punojnë në Shqipëri, që Ficos nuk i ka pëlqyer.

“Ky vend i mbushun me eksperta politik, filozof, kengetar, shkrimtar, dj, tronist, bb vip më bën krenar. Një % e vogël na e prish terezinë që merret me gjëra të rëndomta si hidraulik, bukëpjekës, pjatalarës, elektricista etj por ishalla ndryshojnë mendje edhe ata se ska lezet!”- shkruan Prenga në postimin e tij.

Poshtë ketij statusi, Fico shprehet se në fakt shumica e shqiptarëve jetojnë më punë të ndershme, ndryshe nga ç’shkruan Prenga. Sipërmarrësi i përgjigjet dhe i thotë se gjithçka është shkruar me nota humori, por Fico këmbëngul. Ajo shton më tej në komente se një njeriu si Prenga që ka të punësuar të paktën 200 persona, nuk i takon të bëjë shaka me gjëra të tilla.

Pjesë nga komentet:

Delina Fico: Altin Prenga, nuk di nga e ke nxjerrë konkluzionin që njerëzit që punojnë janë pakica në Shqipëri. Apo pse ata që nuk punojnë janë të zhurmshëm në jetë, në media e në rrjete sociale? Unë mendoj se shumica e njerëzve në Shqipëri punojnë e jetojnë ndershmërisht, por shumë prej tyre nuk kanë as kohë, as dëshirë t’ju bien tambureve për jetën e punën e tyre. Mos e shiko Shqipërinë vetëm nga mediat sociale, mediat, apo nga raste të veçanta. Shiko faktet e të dhënat e besueshme.

Altin Prenga: Delina Fico më pëlqen këmbengulja jote për të menduar pozitivisht dhe për të kthjelltuar idetë në ujërat e turbullta të rrjeteve sociale. Ti e di mirë në fakt se këtë gjë po bëj çdo ditë në 11 vite nëpërmjet Mrizit, themelimit të Sloë Food Albania, por edhe konkretisht tek rrjetet sociale të sipërmarrjes sime ku promovoj çdo ditë vetëm anën pozitive të Shqipërisë. Tani ktu tek adresa ime private më lejohet pak humor

Ilirian Deda: Delina Fico problemi ne Shqiperi dhe ne Europe ka nje emer. Gjorgj Soros.

Delina Fico: Ilirian Deda, ç’hyn Xhorxh Sorosi ketu vella??? Cila eshte lidhja me faktin qe punojne ose nuk punojne shqiptaret?? Altin Prenga , ah, por nuk duket si humor, se shiko komentet me pas: hedhje vreri me shumice. Ti qe punon e je shembull, ti qe ke bere edhe me shume se 200 familje ne zonen tende ta fitojne buken e gojes me pune te ndershme, te takon ta shohesh mire jeten e shqiptaret e jo te shikosh si shumice (e jo si pakice) njerez pa vlera, te cilet kane edhe kohe te dalin ne media e ne rrjetet sociale. Mos ju bashko sportit kombetar te ankimit pa u ndale. Komentet e mia ne faqen tende jane gjithnje me shume dashamiresi e respekt per ty, ti e di kete.

(F.m/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Të fundit

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Ndërhyrja e Tabakut, Balla: Ç’punë ke ti? Çfarë bëjmë ne brenda PS na takon ne

Tabaku: Procesi s’ka seriozitet, mazhoranca s’ka legjitimitet, 2 deputetë janë në burg

Emri i presidentit të ri/ Spiropali ftesë PD: Ne kemi takimet tona në PS, mund të vini

Presidenti i ri/ Grida Duma: Do ishte fisnikëri të na i kishit lënë ne propozimin e emrave

Presidenti i ri/ Balla: Më 10 maj nis procesi, me 16 votojmë

Bie dakord me Alibeajn! Balla: Pranoj shtyrjen e procesit, fillimi të jetë data 10

‘Të përfshihen deputetët’/ Kërkesa e Mediut, Balla: Do jem i qartë, ky është kushti jonë

Me 16 maj votohet për presidentin, Spiropali në merak:Aman, vetëm me 17 jo. Kemi kujtime

Shqipëria në krizë për vaj, marketet vënë njoftime: Mos blini më shumë se 6 shishe

Marrëveshja Rama-Basha në Dhërmi, Berisha: Flasim të premten për këtë

Mahmutajt iu sekuestrua pasuria, Berisha: SPAK i PS, u bë pas Kuvendit e në ditë pushimi

Sali Berisha: Do ta bëj Edi Ramën të na njohë mirë, këtu do jemi

22 maji pa asnjë rival? Berisha: S’e kam unë në dorë, gara është transparente

Zyrtarja e DASH e anashkaloi, Berisha: E majta amerikane s’e cakton drejtuesin e PD!

Afat 7 maji, Berisha: S’e kam depozituar ende kandidaturën, sot u informova

Berisha krahason 30 prillin me Kuvendin e PS: Cosa Nostra, u fol vetëm për drogë

Deputetët bojkotuan Kuvendin, Berisha: Vendi juaj është në PD, 30 prilli nuk shtyhej

Berisha i bindur: Edhe ato grupet e vogla do bashkohen me ne

Kuvendi/ Berisha: Kush është i pakënaqur të kërkojë rinumërim të votave

Naftëtarët kërkojnë pagat, Dautaj: Ndihen të poshtëruar, askush s’mban përgjegjësi

Zelenskyy në Kuvendin e Shqipërisë: Ne s’kemi pasur asnjë ditë paqësore

Zelensky në Kuvendin shqiptar: Mbështetja tuaj më kujton Nënë Terezën

‘Të dëbohet diplomati’/ Balla: Berishës i ka mbaruar koha, mbush tollumbace e i lëshon

Fjalimi i Zelenskyy-t në Kuvend, Berisha: Rama na turpëroi sot!

Do e zbatojë Rama? Kërkesa e Zelenskyy-t: Mos lejoni hyrjen e turistëve rusë në Shqipëri

Rama krahason Rusinë me Serbinë: E ndjemë dhimbjen tuaj, na kujton Kosovën

Nuk është i vëmendshëm! Rama s’dëgjon Zelenskyy-n, i pëshpërit diçka Spiropalit

1 orë rruga e bllokuar/ Nis përplasja! Policia shtyn banorët e Rinasit

Sherri me efektivët në Fier! VIDEO nga konflikti, të rinjtë futen në furgonin e policisë

Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

Alibeaj u shkarkua, me kë flasë për presidentin?Balla: Është nga Fieri, s’e komentoj dot

Dosja POP...me lot

‘Ti dhe Muli keni mbetur’/ Si u përmbush profecia e Ramës për Partinë Demokratike

VIDEO- Shiu përmbyt Tiranën, probleme në të gjitha akset

Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

VIDEO- Në Bulqizë nuk ka qytetarë e minatorë, protestojnë qentë

Përplasi për vdekje të moshuarin në Tiranë, 45-vjeçari ishte i droguar në timon

Iva Tico prezanton burrin

Berisha si Biden, i jep dorën "njeriut të padukshëm"

‘Non-grata’ nga SHBA/ Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, s’ka prova, s’pranoj shpifje

Tersi për çiftin Berisha! Para ish-kryeministrit ra dhe e shoqja, momenti kur bie Liria

Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit, truproja shkon ta ngrejë

PD mbledh Kuvendin! Rikthehen emrat e njohur, votohet për Këshillin Kombëtar

Ekskluzive/ Urbani i Unazës përfundon në Lanë, pamjet e para nga vendngjarja

Të shtënat në Vlorë, pamje nga aksioni i policisë duke ndjekur autorin

“Shtëpi bari” në Tiranë, kapet mat pronarja, dalin pamjet e “Drug House”, 6 të arrestuar

Floriana Garo jep detaje për Kuvendin e PD: Risi e njerëz me vlera

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…