Bota

Del në shitje super vila në Xhamajkë, në pronësi të krijuesit 007 (FOTO)

Vila përfshin dhe një tokë rreth 15 hektarë, të cilën Fleming e bleu në vitin 1946 në brigjet veriore të ishullit.
Featured image of article: Del në shitje super vila në Xhamajkë, në pronësi të krijuesit 007 (FOTO) Vila

SHBA- Del në shitje vila me pamje përrallore në pronësi të krijuesit të James Bond, Ian Fleming, me një çmim prej 4.75 milion dollarësh.

Vila përfshin dhe një tokë rreth 15 hektarë, të cilën Fleming e bleu në vitin 1946 në brigjet veriore të ishullit.

Besohet se kjo vilë “në parajsë” është përdorur nga autori britanik si një vend idilik, ku ai gjente muzën e tij për të shkruar, duke bërë banjo dielli dhe shëtitje buzë detit përpara se të merrte penën në dorë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Daily Mail

(a.m/dosja.al)

Shto Koment