Kuriozitete

Për të mos u humbur/ Del kalendari australian i zjarrëfiksëve për vitin 2020(Foto)

Që prej fillimit të vitit 1993, kalendari Australian i zjarrfikësve ka mbledhur mbi 3 milion dollarë për bamirësi të ndryshme.

AUSTRALI – Kalendari australian i zjarrfikësve ka nxjerrë një përzgjedhje të imazheve të nxehta për edicionin e saj 2020.

Kjo është një tradite mjaft e ndjekur në Australi, dhe çdo vit njerëzit, sidomos gjinia femërore, mezi presin që ky kalendar të dalë në treg.

Edicioni i vitit 2020 është i mbushur me kafshë të adhurueshme dhe zjarrëfikësit më në top formë, të shërbimeve të urgjencës.

Seria e këtij viti grumbullon fonde për bamirësi të vogla në ndihmë të kafshëve vendase australiane, kafshëve të shpëtimit dhe terapisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të vitit 1993, kalendari Australian i zjarrfikësve ka mbledhur mbi 3 milionë dollarë për bamirësi të ndryshme.

Burimi:Daily Mail

E.C/Dosja.al

Shto Koment