Dikur

Del fotoja e rrallë/ Jo gjithmonë ‘armiq’ të përbetuar, koha kur Berisha dhe Rama ishin në një parti

Ish-kryeministrit Sali Berisha dhe pasardhësi i tij, Edi Rama kanë qënë në një parti. Në fillimin e viteve 90, Rama tentoi të ishte pjesë e PD-së.
Featured image of article: Del fotoja e rrallë/ Jo gjithmonë ‘armiq’ të përbetuar, koha kur Berisha dhe Rama ishin në një parti Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama

TIRANË– Ditët e fundit në rrjet qarkullon një foto e rrallë e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe pasardhësit të tij Edi Rama. 

Fotoja e mëposhtme është shkrepur në momentin kur janë takuar më 15 janar 1991, në mitingun tek Sheshi Italia.

Debati ka nisur pasi në miting nuk kishin lënë Trebeshinën të fliste në emër të ish-të përndjekurve si një shkrimtar i burgosur.

Atë ditë Rama dhe Berisha janë zënë duke sjellë kështu largimin përfundimtar nga PD-ja të atij vetë, Klosit dhe Kasem Trebeshinës për të mos u takuar më kurrë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hera e parë që kryeministri Rama dhe lideri historik i PD-së, Sali Berisha u takuan ishte në 9 dhjetor tek godina e qytet Studentit, kur krijohej Partia Demokratike. 

Por edhe nga ajo mbledhje Rama është larguar pas një debati me Berishën…

(k.m/dosja.al)

Shto Koment