Rajoni

Deklarata ‘modeste’ e presidentit serb Vuçiç: Jam më i fortë se Millosheviçi, e tregon ushtria

Gjatë një interviste për një media serbe, presidenti Aleksandër Vuçiç ka folur lidhur me aktivitetin politik në vendin e tij dhe mbi impaktin që figura e tij si politikan ka në popull.
Featured image of article: Deklarata ‘modeste’ e presidentit serb Vuçiç: Jam më i fortë se Millosheviçi, e tregon ushtria Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Slobodan Millosheviç

SERBI– Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka dhënë ka qënë i ftuar ditën e sotme në një emision mëngjesi në “TV Pink”.

Gjatë intervistës së tij, Vuçiç ka folur lidhur me aktivitetin politik në vendin e tij dhe mbi impaktin që figura e tij si politikan ka në popull. Madje sipas Vuçiç, ai ka një forcë dhe pushtet më të madh tek njerëzit sesa ish-lideri Slobodan Millosheviç.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Forca që kam në popull është më e madhe se e Millosheviçit. Mjetet në ushtri janë dyfishuar për të mos folur për rritjen e numrit të ushtarëve,” – tha Vuçiç.

Shto Koment