Dikur

Deklarata e Mehmet Konicës para përfaqësuesve të shtypit italian në Romë : Ja çfarë do të kërkojmë në Konferencën e Paqes në Paris!

“Le Temps” ka botuar, të martën e 4 shkurtit 1919, në ballinë, një shkrim në lidhje me deklaratën e Mehmet Konicës në Romë, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :
Featured image of article: Deklarata e Mehmet Konicës para përfaqësuesve të shtypit italian në Romë : Ja çfarë do të kërkojmë në Konferencën e Paqes në Paris! Mehmet Konica

TIRANË- Çështja shqiptare

Mehmet Konica, ministri i jashtëm i qeverisë së përkohshme shqiptare (delegat i punëve të jashtme), sapo ka mbërritur në Romë me një delegacion shqiptar, të cilët janë nisur për në Paris.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I intervistuar nga përfaqësuesit e shtypit italian, Mehmet Konica tha :

“Integriteti dhe pavarësia e gjithë Shqipërisë, kjo është tema mbi të cilën do të zhvillojmë kërkesat që do të paraqesim në Konferencën e Paqes.”

Marrë nga Darsiani.com 

Shto Koment