DiasporaRajoni

Deklarata e FORTË e ish-kreut të Kushtetueses së Kosovës: Rama i priu ndarjes së vendit tonë, e keqja u nis nga ai

 • Mediat serbe i japin BUJË deklaratës së Enver Hasanit, si etiketohet kryeministri shqiptar
 • Enver Hasani tha në emisionin “Pressing” në T7 se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka prirë procesit të ndarjes së Kosovës gjatë dialogut Kosovë-Serbi.
  Featured image of article: Deklarata e FORTË e ish-kreut të Kushtetueses së Kosovës: Rama i priu ndarjes së vendit tonë, e keqja u nis nga ai Enver Hasani

  KOSOVË– Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani ka dhënë një deklaratë të fortë kundrejt kryeministrit Edi Rama. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Pressing” në T7 ai tha se Rama, i ka prirë procesit të ndarjes së Kosovës gjatë dialogut Kosovë-Serb, e se duhet t’i kërkojë falje lidershipit kosovar.

  Në çështjen e dialogut pati synim të copëtohej Kosova. Ai (Rama) i ka prirë atij procesi dhe e keqja e këtyre marrëdhënieve është nisur nga z. Rama. Kjo për shkak se s’e ka fshehur ai. Këtë gjë nuk e kanë bërë as në kohën e komunizmit”, – është shprehur Hasani.

  Ndër të tjera, ai tha se Hasani tha se Rama i ka ofenduar liderët e Kosovës.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Rama shkoi aq larg sa që i ofendonte liderët e Kosovës. Unë mendoj se z. Rama ia ka borxh kërkim faljen lidershipit tonë. Pastaj pas zgjedhjeve të normalizohen marrëdhëniet”, – shtoi Hasani.

  (a.b)/dosja.al

  Shto Koment