Aktualitet

Defekt në linjën e tensionit të ulët në Lezhë, prej 3 ditësh 4 fshatra pa energji elektrike

Featured image of article: Defekt në linjën e tensionit të ulët në Lezhë, prej 3 ditësh 4 fshatra pa energji elektrike Foto ilustruese

LEZHË– Mungesa e energjisë elektrike është një ndër provlematikat më shqetësuese për banorët e Lezhës. Ka tre ditë që 4 fshatra të Lezhës janë në mungesë totale të energjisë elektrike.

Bëhet fjalë për një defekt në linjen e tensionit të ulët që ka prekur fshatrat e Grykë Zezës, Grykë Manatisë, Malësinë e Lezhës dhe Patalej.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nërkohë OSHEE ka reaguar rreth problematikës dhe ka thënë se po punohet për zgjidhjen e problemit.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment