Politike

Debate tek “Integrimi”/ Shkak mungesa e Cakajt, largohen nga mbledhja Hajdari dhe Gjoni

Debat tek Integrimi për mungesën e Gent Cakajt. Largohen nga mbledhja Hajdari dhe Gjoni.
Featured image of article: Debate tek “Integrimi”/ Shkak mungesa e Cakajt, largohen nga mbledhja Hajdari dhe Gjoni Mbledhej e Komisioni i Integrimit

Tiranë- Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Integrimit ku po diskutohet për “Buxhetin 2020”,  ka pasur debate mes deputetëve të opozitës së re dhe atyre të PS-së. Pas debateve për vonesën e  zv/ministrit të Jashtëm dhe mungesës së Gent Cakajt, janë larguar nga mbledhja Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni.

Debatet:

Hajdari: Në Komision duhet të jetë ministri në detyrë.

Mirela Kumbaro: Kjo është kalamanllëk. Ralf, ditë të mbarë!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ralf Gjonaj: Duhet të largohemi nga metoda provinciale e komunikimit që u vu re në këtë sallë.

Në në këtë mbledhje sot po raporton zv.ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj, i cili është shprehur se  buxheti i vitit të ri 3.6 miliard lekë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment