Politike

Debate të ashpra në Këshillin Bashkiak të Durrësit/ Petro Vokopola: Spektakël i shëmtuar i rilindjes

Përmes një postimi në Facebook, Vokopola shprehet se rilindja gjendet në një krizë të thellë morale. Debatin në mbledhjen e Këshillit, Vokopola e cilëson si një spektakël I turpshëm.
Featured image of article: Debate të ashpra në Këshillin Bashkiak të Durrësit/ Petro Vokopola: Spektakël i shëmtuar i rilindjes Bashkia e Durrësit

TIRANË-  Ish-kandidati për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, Petro Vokopola ka reaguar për shkarkimin e sekretarit të Këshillit Bashkiak në Durrës, Armand Tragaj.

Përmes një postimi në Facebook, Vokopola shprehet se rilindja gjendet në një krizë të thellë morale. Debatin në mbledhjen e Këshillit, Vokopola e cilëson si një spektakël I turpshëm.

Postimi i plotë i Petro Vokopolës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Si kurre me pare, sot ne mbremje qytetaret durresak pane spektaklin me te shemtuar te drejtuesve te Bashkise se tyre. Me ze e figure pame krizen e thelle morale ne te cilen gjendet “rilindja”! Lufte per pushtet dhe asnje fjale e vendim per problemet imediate qe per hir se vertetes nuk jane te pakta!
Partia Demokratike mbetet e pa lekundur ne betejen saj te zgjedhjeve te parakoheshme, qendrore dhe ato vendore, per rikthimin e institucioneve ne sherbim te njerzve, ate te rikthimit te dinjitetit institucional!

(a.m/dosja.al)

Shto Koment