Aktualitet

Debat për Skënderbeun/ Pedagogu Mërtiri: E çuan me qejf, të bënte karrierë në ushtri. I kthehet Zhei: Po ça, ai ishte djalë mbreti mo!

Pikërisht në këtë moment ka ndërhyrë pedagodu duke u shprehur se heroi kombëtar ishte larguar me dëshirë nga vendi për të bërë karrierë në ushtri. 
Featured image of article: Debat për Skënderbeun/ Pedagogu Mërtiri: E çuan me qejf, të bënte karrierë në ushtri. I kthehet Zhei: Po ça, ai ishte djalë mbreti mo! Endrit Mërtiri dhe Artur Zhei

TIRANË– Debat mes pedagogut Endrit Mërtiri dhe analistit Artur Zhei lidhur me figurën e Skënderbeut. Të ftuar në emisionin “Opinion”, teksa diskutonin lidhur me fenë, Zhei tha se Skënderbeu parashikoi të ardhmen e Shqipërisë. 

Pikërisht në këtë moment ka ndërhyrë pedagodu duke u shprehur se heroi kombëtar ishte larguar me dëshirë nga vendi për të bërë karrierë në ushtri. 

PJESË NGA BISEDA: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Artur Zhei: Skënderbeu është metafora e të ardhmes së shqiptarëve. Ishte paradigma e të ardhmen që do kishim ne. Ai u mor peng nga sulltani…
Endrit Mërtiri: I çonin me qejf mo
Artur Zhei: Po ça me qejf mo?! Jo po i çonin dylber.
Endrit Mërtiri: Ore ai shkonte të bënte shkollë ushtarake, të bënte karrierë.
Artur Zhei: Ai ishte djalë mbreti. Nuk mund të shkonte ushtar.

(k.m/dosja.al)

2 Komente në “Debat për Skënderbeun/ Pedagogu Mërtiri: E çuan me qejf, të bënte karrierë në ushtri. I kthehet Zhei: Po ça, ai ishte djalë mbreti mo!

  1. Endrit Mertiri qe thoni ne lajm eshte fotograf pjeshkash. Ky shpifesira quhet Ergys Mertiri dhe me siguri ka qene pedagogu i gazetareve te Dosjes, perderisa shkruani [email protected] te tilla!

  2. Ai tjetri e ka Zheji. Dhe jo ZHEI! Si emer kinezi evgjit

Shto Koment