KRYESORET
Politike

29 Mars 2021, 20:51 Nga DOSJA

TIRANË – Sërish debate në “Real Story” mes kandidatit për deputet të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Bindjes Demokratike, Astrit Patozi.

Ky i fundit tha se e fal Gjekmarkajn për fjalorin e përdorur ndaj tij, por kandidati i PD, theksoi se nëse kryetari i Bindjes Demokratike nuk kërkon falje për shpifjen.

Debati:

Astrit Patozi: Dua të them dy fjali për incidentin. Ajo më kujton ushtarët japonezë, që luftonin në ishujt e Paqësorit megjithëse lufta kishte mbaruar dhe perandori kishte nënshkruar kapitullimin. Kjo është dhe rasti i Agronit, sepse për shkak të hebrenjve që këshillojnë zotin Basha, kanë thënë që të mos na sulmojnë në fushatë. Agroni duke mos e ditur na sulmoi. Unë e fal Agronin për fjalorin që përdori.

Agron Gjekmarkaj: Fal veten, kërko falje për shpifjen. Po sillesh në mënyrën më të turpshme. Sado që përpiqem të bëj PR ty…

Astrit Patozi: Boll.

Agron Gjekmarkaj: Boll përdore në familjen tënde.

Astrit Patozi: Nuk më nxjerr nga takti.

Agron Gjekmarkaj: Nuk ke takt, sepse po të kishe duhet të kishe dhe logjikë.

Astrit Patozi: Copëtimi edhe i djathtës edhe fragmentizimi nuk bën dëm interesit publik, sepse ja ku është shembulli më i keq. Në anën e pushtetit, qeveria, gjithçka e komandon Edi Rama, nuk është se gjërat po shndërrisin, por po shkojnë keq e më keq. Të gjitha janë jashtë kontrollit. Puna është çfarë opozite po bën e djathta, për këtë flasim. Mua s’më intereson PD. Por çfarë po bëjmë ne. Ne po bëjmë atë që LSI dhe PD, demonstruan që se bëjnë dot, e që i mundi thellë Edi Rama. Ne jemi futur si një vlerë e shtuar e opozitës. Do të bëjmë të mundur që ata shqiptare që nuk durojnë polet e stërkonsumuara të politikës, të kenë një vizion tjetër. Unë e njoh PD më mirë se sa Agroni, për këtë kam dhe konsensusin e të gjithëve. Por opinioni publik duhet të dijë se përse është në këtë derexhe opozita. Partia Demokratike s’po e bën gjyqin, sepse është në aleancë me LSI. Unë jam kundër, nuk e gjykoj. Por s’mund të thotë që jam pranë LSI dhe jam i djathtë. Edhe ne që jemi demonstruar si të djathë gjithmonë, thotë që janë me Ramën. Ne kërkojmë vota për vete. Ne këto vota i kërkojmë sepse mendojmë që partia jonë është në dobi të shqiptarëve.

Agron Gjekmarkaj: Je çapraz. Po të kishe përgjegjësi.

Astrit Patozi: Nuk merr vota kështu. The s’kam mendim, më le të mbaroj…

Agron Gjekmarkaj: Ke qenë në drejtim të PD, në të kundërt rri në shtëpi.

Astrit Patozi: Po flas për konceptin që ne kemi. Koncepti që ne kemi është që Shqipëria duhet të dalë nga ky qerthuj e këtë nuk e nxjerrin ato personazhe që nuk kanë ndryshuar asgjë. Ata nënshkruan në 5 qershor që e duam Shqipërinë siç është. Ne themi që rotacioni është i duhur. Nuk është problemi i një personi, por i sistemit politik në Shqipëri. Shqipëria ka nevojë për reforma të reja politike, që kthejnë ndryshimin.

Agron Gjekmarkaj: Fol edhe kundra të majtës. Ke një orë e gjysmë e flet vetëm për të djathtën.

Marrë nga: BW

(a.k.dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë