BotaKuriozitete

Dashuria s’njeh moshë! Çifti nga SHBA-ja dashurohen dhe martohen pas një shekulli

Burri 100 vjeç dhe gruaja 103 vjeç, çifti nga SHBA-ja që dashurohen dhe martohen pas një shekulli.
Featured image of article: Dashuria s’njeh moshë! Çifti nga SHBA-ja dashurohen dhe martohen pas një shekulli Çifti amerikan që u martuan në moshën 100-vjeçare.

SHBA– Newlyweds John dhe Phyllis Cook po festojnë jetët e tyre të re së bashku në në shtëpinë e tyre në Ohio.

Gjoni është një veteran i Luftës së Dytë Botërore, i cili sapo mbushi 100 vjeç, dhe Phyllis mbush 103 vjeçe më 8 gusht. Jetëgjatësia është gjenetike në familjen e Phyllis Cook pasi nëna e saj jetoi 106 vjeçe.

Çifti shkoi në gjykatë për të marrë licencën e martesës së tyre.

“Nuk ishte plani, por arritëm këtu dhe thamë” mund të martohemi këtu “. Thashë ‘mirë, le ta bëjmë’ “- tha John Cook për CNN.

Nuk ishte një vendim i nxituar: Ata ishin takuar rreth një vit para se të lidhnin nyjën.

“Të them të vërtetën, ne u dashuruam me njëri-tjetrin, e di që ju mendoni se kjo mund të jetë paksa e largët për dikë në moshën tonë, por ne u dashuruam me njëri-tjetrin”,- tha Phyllis Cook.

Të dy kishin humbur dy bashkëshortët në të kaluarën dhe ndjehen me fat që kanë gjetur dashurinë për të tretën herë.

Burimi: CNN

(R.L/Dosja.al)

 

Shto Koment