Showbiz

“Dashuri, Shpresë dhe Dritë”, Angela Martini dhuron 30.000 euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Përmes një postimi në rrjetet sociale,  Angela ka treguar edhe faturën e donacionit që ajo ka dhënë për Shqipërinë,30 mijë euro,  ndërsa ka bërë edhe një shkrim mjaft perekës, për të gjithë  të prekurit nga tërmeti.
Featured image of article: “Dashuri, Shpresë dhe Dritë”, Angela Martini dhuron 30.000 euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Angela Martini

TIRANË- Shumë artistë të njohur, shqiptarë të Shqipërisë, të Kosovës dhe Maqedonisë kanë dhënë kontributin e tyre për gjendjen delikate që ndodhet Shqipëria pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Grupit të këtyre personazheve të njohur që kanë kontribuar për Shqipërinë i është bashkuar edhe modelja e njohur, Angela Martini.

Përmes një postimi në rrjetet sociale,  Angela ka treguar edhe faturën e donacionit që ajo ka dhënë për Shqipërinë,30 mijë euro,  ndërsa ka bërë edhe një shkrim mjaft perekës, për të gjithë  të prekurit nga tërmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Tragjeditë qenkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë është Dashuri, Shpresë dhe Dritë për vendin tim. 🙏 Ndoshta shumë gjëra koha do të na ndihmojë t’i harrojmë, por e sigurt që nuk do të harrojmë këtë forcë dhe solidaritet që kemi treguar ne si komb dhe të gjithë miqtë tanë për ne në këto ditë dhimbje. Prandaj nëse nuk e ke bërë ende, solidarizohu dhe ti – ndihmo dike të mos jetë vetëm, duke dhuruar në platformën https://e-albania.al/donate/”,- ka shkruar Angela.

Tërmeti i 26 nëntorit rezultoi tragjik. 51 persona humbën jetën, 913 u plagosën, 47 u nxorrën gjallë nga rrënojat. 22 persona ende janë të shtruar në spitalin e Traumës.

A.C/Dosja.al

Shto Koment