Politike

‘Zgjedhorja’, Gjiknuri: U diskutua për propozimet e PD, jemi në frymën e bashkëpunimit (VD)

Në një deklaratë për mediat, Gjiknuri që është pjesë e Këshillit Politik, tha se janë diskutuar disa propozime nga PD që kanë qenë në nivel teknik.
Featured image of article: ‘Zgjedhorja’, Gjiknuri: U diskutua për propozimet e PD, jemi në frymën e bashkëpunimit (VD) Damian Gjiknuri
Përditësuar:

TIRANË- Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka folur sot për takimin e Këshillit Politik, që është mbajtur në prani të ekspertëve nga OSBE. Në një deklaratë për mediat, Gjiknuri që është pjesë e Këshillit Politik, tha se janë diskutuar disa propozime nga PD që kanë qenë në nivel teknik.

“Patëm disa propozime nga PD dhe për kuotat gjinore dhe disa problemtatika që ata duan që të futen në kodin Zgjedhor. Jemi gjithmonë në frymën e bashkëpunimit dhe po punojmë ende për të qëndrur te pikat që na bashkojnë dhe jo tek ato që nuk kanë as sens të kërkohen”, tha Gjiknuri. Më tej ai tha se nuk do ketë qeveri tranzitore, por duhet një reformë e mirë zgjedhore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Reforma Zgjedhore ka mbledhur dhe njëherë Këshillin Politik, të cilët janë takaur sot dhe me eskpertët e OSBE që kanë mbërritur në Tiranë që prej ditës së djeshme. Anëtarët e Këshillit Politik, janë takuar sot ku kanë zhvilluar diskutime në lidhje me propozimet e PD për krimet zgjedhore dhe hetimin e tyre nga SPAK.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment