Rajoni

Dalin rezultatet e para të votimeve në Maqedoninë e Veriut, LSDM e Zaev kryeson

Deri më tani VMRO-DPMNE numëron 35.71 për qind, BDI me 10.34 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.16 për qind. Partia e Majtë ka 4.15 për qind, Integra 1.38 për qind dhe PDSH 1.33%
Featured image of article: Dalin rezultatet e para të votimeve në Maqedoninë e Veriut, LSDM e Zaev kryeson Foto Ilustruese

MAQEDONI E VERIUT- Kanë dalë rezultatet e para të votimeve në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se deri më tani janë numëruar 60%  e votova ku prej tyre LSDM-ja është e para me 36.78 për qind.

Deri më tani  VMRO-DPMNE numëron 35.71 për qind, BDI me 10.34 për qind, dhe koalicioni ASH- Alternativa me 8.16 për qind. Partia e Majtë ka 4.15 për qind, Integra 1.38 për qind dhe PDSH 1.33%

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Numerimi i votave

Megjithatë ende është vetëm fillimi sakaq mësohet se nesër pritet të mësohet definitivisht se kush do të formojë qeverinë e re dhe cili do të jetë kryeministri i ri në Maqedoninë e Veriut.

(A.K. Dosja.al)

Shto Koment