KurioziteteVirale

Dalin fotot speciale nga shteti më i izoluar në botë, Koreja e Veriut

Të gjithë turistëve që vizitojnë Korenë, i'u ndalohet rreptësisht fotografimi i vendit.

Kore –  Shumë pak të huaj janë të mirëpritur të vizitojnë Korenë e Veriut.

Në fakt, është pothuajse e pamundur për amerikanët të hynë në vend pa pasjen e një vize, e cila përveçse është shumë e kushtueshme, është dhe shumë e vështirë për tu dhënë.

Koreja e Veriut mbetet një nga vendet më misterioze të botës, ku gjatë gjithë historisë së saj, ka qëndruar e mbyllur ndaj pjesës tjetër të botës.

Të gjithë turistëve që vizitojnë Korenë, i’u ndalohet rreptësisht fotografimi i vendit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por fotografi Eric Lafforgue, arriti të fuste në mënyrë ilegale aparatin e tij fotografik, dhe bëri të mundur shkrepjen e disa fotove, që tashmë po bëjnë xhiron e rrjetit.

Burimi:Viralsharebee

E.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment