Aktualitet

Dalin fotot/ Ky është 47-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me 4 plumba në lagjen më luksoze të Brazilit

Ilir Zelka ishte në Brazil që prej 20 Nëntorit dhe qëndronte në një prej hoteleve më luksoze të zonës. Autoritetet braziliane theksojnë se shqiptari u qëllua 4 herë me armë zjarri.
Featured image of article: Dalin fotot/ Ky është 47-vjeçari shqiptar që u ekzekutua me 4 plumba në lagjen më luksoze të Brazilit Ilir Zelka

BRAZIL– Janë bërë publike fotot e Ilir Zelkës, 47 vjecari që u ekzekutua dy ditë më parë në një restorant në Brazil aty ku po konsumonte mëngjesin.

Shqiptari ishte ulur në një nga vendet më të pasura në Brazil. Identiteti i personi që qëlloi katër herë në drejtim të tij nuk është bërë ende i ditur, dhe kjo duket se do jetë pak e vështirë pasi ai mbante në kokë një kokore në ngjyrë rozë. Dosja.al ka siguruar fotot e viktimës.

Mediat braziliane kanë ndërtuar dhe skenën 3D të vrasjes së shqiptarit, aty ku shihet autori që largohet me motorr.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

47-vjeçari Ilir Zelka është qëlluar me snajper teksa po hante mëngjes në një restorant në një prej zonave më të shtrenjta të Brazilit. Ai është vrarë me snajper nga një i ri, që e ka qëlluar dhe më pas ka braktisur mjetin e tip motoçlikletë. Nuk dihen ende detajet se përse është vrarë shqiptari, i cili nuk është i njohur në vendin tonë.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment