Showbiz

“Ç’të lidh me Redjan Rrajën”, ndjekësit ‘masakrojnë’ Kejvinën për dashurinë me Darën e Krujë: Është dhe i martuar

Krahas një fotoje ku ish-velina ka pozuar mjaft seksi me buzë të kuqe dhe flokë të zeza, fansat e kanë ‘masakruar’ në komentet duke e quajtur një ‘turp’ lidhjen e saj me 34-vjeçarin e arrestuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja.
Featured image of article: “Ç’të lidh me Redjan Rrajën”, ndjekësit ‘masakrojnë’ Kejvinën për dashurinë me Darën e Krujë: Është dhe i martuar Kejvina Kthella, komentet dhe Redjan Rraja

TIRANË– Ndjekësit e modeles Kejvina Kthella kanë zgjedhur të japin mendimin e tyre në lidhje me bërjen publike të lidhjes sentimentale të kësaj të fundit me një person me preçedentë penalë si Redjan Rraja.

Krahas një fotoje ku ish-velina ka pozuar mjaft seksi me buzë të kuqe dhe flokë të zeza, fansat e kanë ‘masakruar’ në komentet duke e quajtur një ‘turp’ lidhjen e saj me 34-vjeçarin e arrestuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja.

o zogu aper ket frizur tmbajten 10 or ne prokurori,”- shkruan njëri.

Na jep ndonje sqarim ne lidhje me qendrimin tuaj prej 10 oresh ne ambientet e drejtorise !”– shkruan një tjetër.

Te nxorren prej komisarjati ty,”- shkruan dikush më tej.

“Kur të ndash mendjen për ngjyrën e flokëve trego dhe çfarë të lidh me Redjan Rrajën,”- vijon një tjetër.

“Moj Kejvina pse nuk e shpjegon çfarë të lidh me një burrë të martuar, mos vallë këtu është edhe burimi i luksit,”- shkruan edhe dikush.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga ana tjetër vetë Kejvina nuk u ka kthyer përgjigje komentuesve por ka preferuar të heshtë.

Po si u ‘përfshi’ Kejvina Kthella, vajza e botës së ndritshme të moderimit dhe modelingut, në një atentat që i mori jetën një të riu?

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se modelja 24-vjeçare u pyet nga grupi hetimor për marrëdhënien e saj me të akuzuarin Redjan RrajaShkak për këtë është bërë alibia që Rraja ka zbuluar dy ditë më parë për hetuesit, kur ka thënë se nuk ka patur gisht në atentatin e 1 nëntorit, pasi në atë kohë kur ka ndodhur ngjarja ai ka qenë bashkë me të dashurën e tij. Alibia e Rrajës sqaron edhe marrëdhënien e tij me Kejvinën, ku i “forti” i fisit Rraja, shkon edhe më tej kur thotë se Kejvina nuk është thjesht një shoqe…

“Isha me të dashurën time atë ditë. Unë nuk kam lidhje me atentatin,”-ka thënë Rraja.

Për këtë arsye, grupi hetimor mori në pyetje Kthellën, ku i është sekuestruar edhe telefoni. Ende nuk dëshmia e modeles në polici, por Redjan Rraja u la në burg nga gjykata, e cila caktoi masën e sigurisë “arrest me burg”, ndërkohë që vepra penale, akuza e vrasjes së mbetur në tentativë “kundër dy ose më shumë personave”, do të kthehet në atë të vrasjes me paramendim, pas vdekjes së shoferit Andi Maloku.

Ndërkohë mbeten në fuqi akuzat për “Vrasjen e funksionarëve publikë”, e mbetur në tentativë, që lidhet me prokurorin Arjan Ndoja dhe “Armëmbajtja pa leje”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment