KRYESORET
Aktualitet

‘Crroj s’ka qenë i dënuar’/Lala nxjerr mesazhin me avokatin, Hoxha: Raportuan skedim

5 Janar 2022, 06:20 Nga DOSJA

TIRANË– Një prej të plagosurve të djeshëm brenda lokalit në Don Bosko, Edmond Crroj rezulton të jetë një person me precendë penalë. E pikërisht kjo temë ka ngjallur debat mes gazetarëve të kronikës, Klodiana Lala dhe Anila Hoxha. Lala ka ndarë me ndjekësit e saj në Facebook detaje nga telefonata me avokatin e Crrojt, i cili pretendon se çështja e ngritur ndaj tij për “shfrytëzim prostitucioni” është pushuar. Ndaj dhe gazetarja fton kolegët që të konfirmojnë të dhënat e publikuara.

Mirembrema Klodi! Edmond Crroj nuk ka qene i denuar ndonjehere ne Itali. Ne v.2007-2008 e kam patur une ne mbrojtje per Shfrytezim Prostitucioni te nje studente Rumune ne Marseje/FR, tek Prok.Kr.Renda per 6 muaj dhe 5 muaj te Prok. Rreth.TR.dhe i eshte pushuar ceshtje tek te 2 Prok. Per mungese elementesh te vepres penale. Me qarte te sqaroje neser nese deshiron se kam edhe dokumenta ne arshiven e zyres. Respekte! Naten! Sms ma nisi av i Crroj qe e akuzuan per nje ceshtje pa lidhje fare. Konfirmoni ndonje gje para se te beni lajm te nderuara media,”-shkruan ajo.

Ndërkohë që nga ana tjetër në komente i është përgjigjur kolegia Hoxha, e cila shtoi se shumica e mediave në fakt e kanë cilësuar si të skeduar të plagosurin.

“Klodi e para etiketo median sepse personalisht me pëlqeu raportimi i kryer edhe në neës 24 qe fliste per Currojn e skeduar.. E dyta , shumica raportuan për skedim dhe jo denim. E treta faktet flasin vetë, mjafton të klikosh dhe ti kthehesh arkivës penale apo mediatike. E fundit , mjafton të pyesësh, e vërteta nuk eshte eskluzivitet i askujt”-iu përgjigj Hoxha.

Zona e ‘Don Boskos’ në Tiranë u trondit pasditen e djeshme pas tragjedisë së ndodhur brenda lokalit ‘Fokus’ në kompleksion ‘Fiori Di Bosko’ duke lënë pas 1 viktimë dhe 4 të plagosur. Rreth orës 16:15, tre persona të armatosur me kallashnikov kanë qëlluar në lokalin me kallashnikov duke lënë të vdekur 35-vjeçarin Erion Çela, të plagosur Arben Dani 46 vjeç, Azbi Selimaj 19 vjeç, Blerim Çela 28 vjeç si dhe Edmond Crroj 41 vjeç. Blerim Çela është vëllai i viktimës, 19-vjeçari i plagosur është kamarieri i lokalit. Erion Çela me origjinë nga Dibra dhe me banim në Maminas, ishte pronar i një tabakinoje.

(k.m)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?

Duka për presidentin e ri: Ne s'kemi asgjë në dorë, ta provojmë. Mediu: Marrëveshje me "djallin"

Presidenti, Balla sfidon opozitën: Keni 20 emra ju për të propozuar emra? (KUSHTI për Berishën)

Presidenti/ Fatmir Mediu: Nuk kemi më kohë, opozita të vijë me emër, ndryshe proces fals

Presidenti/ Mesila Doda: Le të futemi sa më shpejt në një proces real

Presidenti/ Alibeaj bën SKEMËN: Ne sjellim 4 emra, 2 nga ata zgjidhini ju, negociojmë për 'finalin'

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Ai që do ulet atje të mos jetë as i njërit e as i tjetrit

Presidenti/ PD kërkon 4 kandidatura, Balla: Kushtin tuaj nuk e pranojmë

Rama: Mirëseerdhe në grupin e inkriminuarve! U pagëzove me këtë ujin e baltës

Tjetër aksident në Dhërmi, shoferi hidhet nga betonerja për të shpëtuar

Makina tërheq zvarrë 20-vjeçaren tek vizat e bardha në Tiranë

Propozimi për kriteret e presidentit, Alibeaj: Balla e bëri kastile, i thashë flasim tani

Investimet strategjike, PD: Pronat grabiten nga ministrat e zyrtarët e lartë të PS, aksion kriminal

Aksidenti tek rreth-rrotullimi i TEG-ut, s'dihet për viktima

Apeli s'merr vendim për Lefter Kokën! Avokati: S'ka pse të bashkëpunojë me drejtësinë

"17 maji"/ Presidenti Meta kujton takimin Rama-Basha: Dita më e errët pluralizmit politik

Parti tjetër apo rikthim tek LSI, Meta: Gjithmonë në krye të detyrës, dihet kujt i ka hyrë tartakuti

Shkrimi i gazetës austriake për lobimin 700 mijë $ në SHBA, Meta: Mashtrim! Isha me Petritin

Bashkëpunim me Edi Ramën? Meta “s'i mbyll derën” kryeministrit: Kam vetëm një kusht

Rama thirrje SPAK ta hetojë, Meta: Shqipëria më pret, kjo është e vërtetë! Kam armët më të forta

'Derën e ka të hapur'/ Biseda me demokratin, Rama: Ishte i mërzitur, më tha se i kishte ikur partia

Sulmon prokurorët dhe gjyqtarët, Rama: Disa KÇK mbajnë peng procesin e rindërtimit

I vëzhgon të gjithë me radhë! Rama 'sulmon' Veliajn: Mbjell pemë për të dalë në televizor

Dosja-POP/ Dubai Porta Potty!