Sport

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në të njëjtin ekip, ky është formacioni i vitit

Bëhet fjalë për ekipin e Realit të Madridit që dominon me 4 futbollistë, Ramos, Marselo, Modriç dhe Hazard.
Featured image of article: Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në të njëjtin ekip, ky është formacioni i vitit Ronaldo dhe Messi

FIFA ka ndërtuar formacionin më të mirë të vitit që lamë pas. Në mbrëmjen që organizmi më i madh botëror i futbollit organizon për ceremoninë “The Best” ditën e sotme në “La Scala” të Milanos, është bërë publik edhe formacioni më i mirë i sezonit që lamë pas.

Bëhet fjalë për ekipin e Realit të Madridit që dominon me 4 futbollistë, Ramos, Marselo, Modriç dhe Hazard.

Gjithashtu pjesë e këtij formacioni janë edhe Barcelona, Juventusi dhe kampionët e Europës, Liverpooli, me nga dy lojtarë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Trajneri i zgjedhur i këtij ekipi është Jurgen Klopp, por ajo që rrëmben vëmendjen është bashkimi i Messit dhe Ronaldos.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment