Sport

“Cristiano është më koherent se Messi”, legjenda Pele shpjegon vlerësimin e tij

Pele nuk ndryshon kurrë. Mbi veten nuk vë askënd
Featured image of article: “Cristiano është më koherent se Messi”, legjenda Pele shpjegon vlerësimin e tij Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Cili është më i mirë, Cristiano Ronaldo apo Leo Messi? Kjo pyetje në 10 vitet e fundit ka qenë si pyetja që na bënin kur ishim të vegjël: kë do më shumë, mamin apo babin?

Sipas legjendës së futbollit, Pele, më i mirë është portugezi. “Mendoj se në futbollin aktual Cristiano është më i miri. Ai më duket më koherent. Natyrisht, nuk mund të harrohet Messi, por nuk është një finalizues si Cristiano”, ka deklaruar braziliani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për pyetjen se kush është më i miri në histori, Pele nuk e ndryshon variantin. “E vështirë, sepse nuk mund të harrohen Zico, Ronaldinho dhe Ronaldo. Europa ka patur lojtarë si Beckenbauer dhe Cruyff. Nuk kam faj që unë kam qenë më i miri”.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment