Aktualitet

Ç’po ndodh me “Air Albana”/ Shqiptarët s’rezervojnë dot për linjën me Milanon, anulohen fluturimet

Shqiptarët nuk rezervojnë dot me linjën "Air Albania" për fluturimet me Milanon.
Featured image of article: Ç’po ndodh me “Air Albana”/ Shqiptarët s’rezervojnë dot për linjën me Milanon, anulohen fluturimet Edi Rama dhe “Air Albania”

Tiranë– “Air Albania” më 30 shtator nisi fluturimin e parë me avionin “Migjeni”, me destinacion Bolonjën e Italisë. Një reklamë e madhe u bë nga ana e qeverisë për këtë linjë ajrore, që zotohen se është shqiptare dhese biletat i ka “low cost”.

Por çfarë po ndodh me linjat e fluturimit? 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse bëjmë vetëm një kërkim në faqen zyrtare të “Air Albania” shikojmë që linja e fluturimit Tiranë- Milano nuk është e disponueshme. Duke bërë kërkime për datat të ndryshime fluturimi, rezultati na del që nuk mund të rezervosh asnjë fluturim, në asnjë orar, të paktën ditën e sotme. Pra udhëtimet me nisje datën 25 tetor drejt Milanos nga Rinasi nuk ka. Po kështu edhe të gjithë ata që kanë rezervuan për datën 25 tetor, u janë anuluar fluturimet.

J.V/Dosja.al

Një Koment në “Ç’po ndodh me “Air Albana”/ Shqiptarët s’rezervojnë dot për linjën me Milanon, anulohen fluturimet

  1. Lidhur me shkrimin "Air Albania", sapo e provova dhe rezulton se është e disponueshme. Unë e provova për rezervime në muajin Nëndor 2019.

Shto Koment