Aktualitet

Covid te Pediatria në Tiranë! 10 fëmijë të shtruar të infektuar nga virusi, në reanimacion një foshnje 16-muajshe

Ne pediatrine e Tiranes ndodhet në reanimacion një foshnje 16-muajshe me covid, dhe 10 te tjere ndodhen ne gjendje me te mire.
Featured image of article: Covid te Pediatria në Tiranë! 10 fëmijë të shtruar të infektuar nga virusi, në reanimacion një foshnje 16-muajshe Foto ilustruese

TIRANË– Shifrat e personave të prekur me Covid në vendin tonë po rriten dita ditës. Abcnews’ raporton se mes tyre ka dhe fëmijë të infektuar.

Burimet bëjnë me dije se në pediatrinë e Tiranës ndodhen të shtruar 10 fëmijë të cilët janë të prekur nga Covid. Një prej tyre është në gjendje më të rëndë dhe ndodhen në reanimacion. Ky i fundit është vetëm 16 muajsh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjendja e të vegjëlve është e stabilizuar ndërkohë që po marrin mjekimin e duhur nga bluzat e bardha.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment