Aktualitet

Të gjithë në një zyrë, 5 punonjës të Thesarit në Fier të infektuar me COVID-19, një tjetër dyshohet se është prekur

5 rastet e reja me COVID-19 në Fier janë punonjës të degës së Thesarit në këtë qytet.
Featured image of article: Të gjithë në një zyrë, 5 punonjës të Thesarit në Fier të infektuar me COVID-19, një tjetër dyshohet se është prekur Foto nga spitali Infektiv

Fier-18 persona rezultojnë të infektuar me COVID-19 në qytetin e Fierit. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se 5 rastet e reja me COVID-19 në këtë qytet janë kolegë, punonjës të degës së Thesarit. Të pestë personat janë vetëkarantinuar, pasi gjendja e tyre paraqitet e stabilizuar. Ndërkohë edhe një tjetër punonjëse e degës së Thesarit, që ka qenë në zyrë me ta ka  shenja të koronavirusit dhe pritet rezultati i analizave për të.

174 të infektuar në Shqipëri me Covid-19, mes tyre 4 fëmijë, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 6. Ndërkohë që 17 nga të prekurit janë shëruar, harta e infektimit është zgjeruar. Tropoja i bashkohet listës me 2 të infektuar, ndërsa epiqendra është në Tiranë me 102 të infektuar. 12 mjekë dhe infermierë janë prekur, ndërkohë që Spitali Infektiv, COVID-19 po mbush kapacitetet me 73 shtretër. Autoritetet kanë vetëm një thirrje për qytetarët: Qëndroni brenda!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment