Rajoni

Covid-19/ Regjistrohen 7 viktima dhe 89 raste të reja gjatë 24 orëve në Maqedoninë  e Veriut

Ndërkohë sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e shëndetësisë së fundmi janë regjistruar 89 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 2,315.
Featured image of article: Covid-19/ Regjistrohen 7 viktima dhe 89 raste të reja gjatë 24 orëve në Maqedoninë  e Veriut Mjekët epidemiolog

MAQEDONI E VERIUT- 7 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut duke e çuar në total numrin e viktimave në 140.

Ndërkohë sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e shëndetësisë së fundmi janë regjistruar 89 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 2,315.

Deri më tani në rajon janë shëruar 1,569 persona ndërsa në gjendje kritike për jetën janë 21. Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë kryer 30,302 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Worldmeters

(A.K.dosja.al)

Shto Koment