Politike

COVID-19, Rama flet për mësimin në Universitete: Nesër ministrja Shahini do të japë njoftimin

VIDEO
I pyetur lidhur me Universitetet, Rama tha se nesër Shahini do të japë një njoftim zyrtar se si do të procedohet me procesin mësimor.
Featured image of article: COVID-19, Rama flet për mësimin në Universitete: Nesër ministrja Shahini do të japë njoftimin

TIRANË– Kryeministri Edi Rama në një lidhje live nga zyra e tij, ka bërë me dije se nesër ministrja e Arsimit, Besa Shahini do të japë një tjetër njoftim me rëndësi.

I pyetur lidhur me Universitetet, Rama tha se nesër Shahini do të japë një njoftim zyrtar se si do të procedohet me procesin mësimor. Nesër Ministrja e Arsimit do të japë njoftimin se çdo ndodhë me Universitetin,“-tha Rama. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto deklarata Rama i ka bërë, teska tregoi në ditët në vijim do ketë lehtësime të tjera. Në një deklaratë, ai u shpreh se mund të hapen berberët e flokoret në 11 maj, e më pas dhe lokalet. Kreu i qeverisë njoftoi lehtësime dhe në zonat e gjelbra. Ndërkohë bëri me dije se për universitetet do të vendoset nesër.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment