Aktualitet

COVID-19 prek Repartin e Karantinës në Berat, infektohet infermierja, stafi iu shërben 34 pacientëve të sëmurë me virusin

Tanimë pritet që të bëhet karantinimi i të gjithë mjekëve dhe infermierëve të këtij reparti, për të parë nëse ka të tjerë të infektuar.
Featured image of article: COVID-19 prek Repartin e Karantinës në Berat, infektohet infermierja, stafi iu shërben 34 pacientëve të sëmurë me virusin Spitali i Beratit

BERAT- Situatë e rënduar me COVID-19 në qytetin e Beratit. Brenda repartit të Karantinës një infermiere është konfirmuar si e infektuar me COVID-19. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se mes mjekëve dhe infermierëve paniku është rikthyer.

Stafi i Repartit të Karantinës, prej disa muajsh kanë qendruar në shërbim të pacientëve me COVID-19, duke mos shkuar në banesat e tyre. Tanimë pritet që të bëhet karantinimi i të gjithë mjekëve dhe infermierëve të këtij reparti, për të parë nëse ka të tjerë të infektuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Brenda këtij reparti tashmë janë 34 pacientë të infektuar me COVID, dhe një staf prej 12 mjekësh, infermierësh e punonjës sanitarë.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment