Aktualitet

COVID-19 nuk largohet nga Kruja, 2 persona të tjerë të infektuar

Rritet numri i të infektuarve në Krujë. Gjatë 24 orëve janë konfirmuar me COVID-19 edhe 2 persona të tjerë.
Featured image of article: COVID-19 nuk largohet nga Kruja, 2 persona të tjerë të infektuar Foto ilustruese

Krujë- Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 2 persona të infektuar me COVID-19 në Krujë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se të prekurit janë kontakte të personave të infektuar më herët. Aktualisht në Krujë janë 33 persona aktivë me COVID-19, ndërkohë që janë shëruar dhjetëra të tjerë.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ditë më parë ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë konfirmuar 5 raste të reja me COVID-19 gjatë orëve të fundit. Harta është zgjeruar me 3 raste në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Krujë, të cilët janë kontakte të rasteve të mëparshme pozitive. Betejën me COVID-19 e kanë fituar 80% e të prekurve. Skënder Brataj iu bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat për COVID-19, se në të kundërt në fund të muajit mund të ketë një shpërthim të ri të virusit.

J.V/Dosja.al

Shto Koment