Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri, MSH: 5 viktima për 24 orë, mes tyre një 26-vjeçar. “Boom” infektimesh, shënohen 833 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat zyrtare për 24 orët e fundit në vend, ku shënohen 5 viktima dhe 833 raste të reja. Mes viktimave është edhe një 26-vjeçar, por nuk dihet çfarë shkaktoi vdekjen e tij. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 286 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.
Featured image of article: COVID-19 në Shqipëri, MSH: 5 viktima për 24 orë, mes tyre një 26-vjeçar. “Boom” infektimesh, shënohen 833 raste të reja Infektivi

Shto Koment