Aktualitet

COVID-19 në shkolla/ 17 nxënës dhe 7 mësues të infektuar në Lezhë, dhjetëra të tjerë në karantinë

Deri më tani në qarkun e Lezhës kanë rezultuar të infektuar 17 mësues dhe 7 nxënës.
Featured image of article: COVID-19 në shkolla/ 17 nxënës dhe 7 mësues të infektuar në Lezhë, dhjetëra të tjerë në karantinë Foto nga një shkollë në Lezhë

LEZHË- COVID-19 është përhapur gjerësisht shkollat e qarkut të Lezhës. Mësohet se deri më tani kanë rezultuar të infektuar 17 mësues dhe 7 nxënës.

Ndërkohë, burimet bëjnë të ditur se janë rreth 37 mësues dhe 14 nxënës që janë karantinuar.

Personat e infektuar janë kryesisht nga shkollat publike të Kurbinit dhe Mirditës, por përhapja e covid është shtrire edhe ne shkollat privatë te qytetit të Lezhës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në Shqipëri rëndohet çdo ditë bilanci i COVID-19. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka humbur jetën vetëm një pacient me COVID-19. Ndërkohë, 157 persona kanë rezultuar të infektuar me COVID-19. Në total numri i viktimave ka shkuar në 388.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment